murzynekFirma "MAKO" została założona przez Mariana i Krystynę Koperskich w 1978 roku. W wyniku stałego rozwoju firmy rozszerzał się jej asortyment a niewielka firma przekształciła się w prężny zakład przemysłu cukierniczego.

Swoją pozycję na rynku osiągnęliśmy dzięki wysokiej jakości naszych wyrobów, doświadczonej i wyspecjalizowanej kadrze pracowników oraz odpowiedniej polityce handlowej. W celu dalszego doskonalenia smaku i różnorodności naszych produktów, uruchomiliśmy w 2001 roku nowy zakład produkcyjny całkowicie dostosowany do wymagań Unii Europejskiej.

Kolejnym ważnym etapem w działalności naszej firmy jest rok 2007, kiedy nastąpiło przekształcenie firmy Cukiernictwo-Handel „MAKO" Marian Koperski w Spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.

Od początku działalności nadrzędnym naszym celem jest produkcja słodyczy o jak najlepszej jakości, dlatego też m.in. posiadamy certyfikat Systemu Zarządzania Jakością BRC Global for Food Safety, który gwarantuję prawidłową organizację produkcji, wysoką technologię, dużą mobilność w stosunku do klientów, terminowość w realizacji zamówień a przede wszystkim wysoką jakość produktów.

Przedmiotem działalności firmy jest produkcja wyrobów cukierniczych. Naszą specjalnością są Murzynki tzw. ciepłe lody urozmaicone pod względem wielkości, kształtu i smaku. Produkujemy również rurki nadziewane, krążki bezowe do tortów, bezy, oponki i kulki kukurydziane w polewie toffi oraz słomkę ptysiową.